Należałoby zdawać sobie sprawę z tego, że mięśnie dna miednicy, bądź określane jako mięśnie Kegla, to bardzo ważna partia mięśni, która odpowiedzialna jest m.in. za utrzymywanie moczu (zwłaszcza gdy mówimy o kobietach). Takowe mięśnie podtrzymują również w właściwej pozycji narządy mieszczące się w miednicy. Z racji tego każdy bez wyjątku powinien w pełnowartościowy sposób zatroszczyć się o to, aby były one zarówno sprawne jak i mocne, ale również nie były przesadnie napięte. Mięśnie dna naszej miednicy odpowiadają za utrzymanie moczu w naszym pęcherzu oraz różnorodnych narządów w jamie brzusznej, co trudno również ukryć.

W naszym centrum terapii Dna miednicy w adekwatny sposób staramy się osiągać jak najbardziej pozytywne (jak to tylko możliwe) fizjoterapeutyczne efekty, oferować pomoc na poziomie najwyższym, badanym z urologicznymi, proktologicznymi za także ginekologicznymi problemami. Przy tego rodzaju trudnościach szczególnie istotny jest aspekt powiązany z indywidualnym podejściem do każdego pacjenta czy też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Poza tym każdy z nas powinien zwrócić uwagę na niektóre ćwiczenia wzmacniające mięśnie dna miednicy. Siedząc, leżąc jak i stojąc także można je wykonywać. Fakt odnoszący się do tego, iż przerwa między skurczami powinna być w przybliżeniu tak samo długa jak skurcz, podczas wykonywania kilku powtórzeń skurczów mięśni dna miednicy jest równie ważny. Gdy uzyskamy pewnego rodzaju kunszt, wykonywać ćwiczenia mięśni dna miednicy możemy po prawdzie w każdej sytuacji, np. w trakcie wracania autobusem do domu bądź siedząc przed komputerem. Cykliczne ćwiczenia zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej a także wzmacniają mięśnie. W okresie ciąży jest to szczególnie istotne.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz