Należy wiedzieć, że jeżeli chodzi o mięśnie dna miednicy, lub też nazywane jako mięśnie Kegla, to ogromnie ważna grupa mięśni, która odpowiedzialna jest między innymi za utrzymanie moczu (szczególnie w przypadku kobiet). Wspomniane mięśnie utrzymują również w poprawnej pozycji narządy mieszczące się w naszej miednicy. Oprócz tego, że powinny być one mocne oraz sprawne, każdy powinien przypilnować to, aby nie były zbyt napięte. Nie da się również ukryć, że mięśnie dna naszej miednicy są odpowiedzialne za właściwe utrzymanie moczu w ludzkim pęcherzu oraz różnych narządów w jamie brzusznej.

My, jako pracownicy centrum terapii Dna miednicy w sprawny sposób bardzo staramy się osiągać możliwie jak najbardziej pozytywne fizjoterapeutyczne efekty, dostarczać potrzebną pomoc na poziomie najwyższym, pacjentom z problemami ginekologicznymi, proktologicznymi a także urologicznymi. W tego typu niedogodnościach niezwykle ważny jest aspekt powiązany z osobistym podejściem do każdego pacjenta lub też pacjentki. Jeśli posiadasz przykrości związane z nietrzymaniem moczu, nadreaktywnym pęcherzem, bolesnym współżyciem, zespołem bólowym miednicy, obniżeniem narządów miednicy mniejszej, bliznami krocza, zaparciami, endometriozą czy też chociażby zabiegami operacyjnymi, wówczas bez żadnych wątpliwości warto skorzystać z naszych profesjonalnych usług.

Ponadto, na ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy także warto zwrócić uwagę. Jest możliwość wykonywania ich zarówno na leżąco, na siedząco jak i na stojąco. Należy wykonywać serię skurczów mięśni dna miednicy w taki sposób, aby przerwa między skurczami była mniej więcej tak samo długa, jak sam skurcz. Podczas gdy uzyskamy kunszt, ćwiczyć mięśnie dna miednicy możemy praktycznie w każdej sytuacji, przykładowo wracając do domu autobusem bądź siedząc przed telewizorem. Ćwiczenia dobrze wykonywane zapewniają lepsze wsparcie dla narządów miednicy mniejszej a także wzmacniają mięśnie. Podczas ciąży jest to szczególnie ważne.}

Tagi: Zdrowie

Brak komentarzy

Zostaw komentarz