Kadra Brazylii za mocna - klęska narodowej drużyny Korei Południowej w 1/8 finału mundialu!

Nie da się ukryć, iż tegoroczne mistrzostwa świata są wyjątkowe na wielu płaszczyznach. Skończyły się już grupowe rozgrywki, więc nadeszła pora na to, co wielbiciele piłkarscy lubią najbardziej. Oczywiście chodzi o drabinkę pucharową, gdzie nie są wybaczane pomyłki i porażka wyrzuca Cię z mundialu oraz marzeń o zdobyciu tytułu mistrzowskiego. W niedzielny wieczór drużyna narodowa Polski poniosła porażkę z reprezentacją narodową Francji rezultatem 1 do 3 i odpadła z mistrzostw świata. Dla fanów futbolowych z naszego kraju, gdyż nie oznaczało to jednak końca emocji, ponieważ mundial nadal trwa. Z całą pewnością warto obserwować grę brazylijskiej reprezentacji narodowej, gdyż ze spotkania na spotkanie wygląda dużo lepiej. Spotkanie 1/8 finału z reprezentacją Korei Południowej, gdzie piłkarze zespołu narodowego Brazylii postanowili sobie urządzić strzelanie w pierwszej połowie było tego doskonałym przykładem. Bramka numer 1 dla brazylijskiej kadry narodowej została strzelona już w szóstej minucie, a jej strzelcem był Vinicius, który bardzo dobrze poradził sobie w polu karnym z obrońcami rywala.

Pierwsza połowa była prawdziwą tragedią dla zespołu narodowego Korei Południowej. Szczególnie, że I połowa skończyła się prowadzeniem drużyny narodowej Brazylii rezultatem 4:0. Kolejne trafienia zdobyli Neymar, Richarlison oraz Paqueta. Zgromadzeni na stadionie futbolowi wielbiciele mogli odczuwać satysfakcję, ponieważ mieli możliwość podziwiać prawdziwy popis narodowego zespołu Brazylii. W II połowie tempo tego spotkania znacząco spadło. Piłkarze drużyny narodowej Korei Południowej fenomenalnie się bronili w momencie, gdy brazylijscy zawodnicy usiłowali tworzyć następne akcje. Na kwadrans przed zakończeniem meczu reprezentacja narodowa Korei Południowej strzeliła bramkę honorową, która była ozdobą tego spotkania. Zawodnik narodowej kadry Korei Południowej zdecydował się na strzał zza szesnastki, a golkiper reprezentacji Brazylii nie miał szans na skuteczną interwencję. To starcie w końcowym rozrachunku zakończyło się wynikiem cztery do jednego dla reprezentacji narodowej Brazylii, która w następnej rundzie zmierzy się z zespołem Chorwacji. Stawką tego meczu będzie kwalifikacja do 1/2 finału mistrzostw świata i gwarancja rywalizacji o medale.