Narodowy zespół Kataru przegrywa z zespołem narodowy Ekwadoru w pierwszym spotkaniu mistrzostw świata rezultatem 0:2!

Mistrzostwa świata to piłkarska impreza, która ma miejsce raz na cztery lata. Kibice piłkarscy z całego świata wyczekują z utęsknieniem na inauguracyjny mecz turnieju i nie ulega to wątpliwości. W przypadku światowych mistrzostw w Katarze, który zaczął się w ten weekend było tak samo. Oficjalna ceremonia otwarcia mundialu, która prezentowała się doskonale poprzedzała pierwszy mecz. Później jednak przyszedł czas piłki nożnej i wielbiciele futbolu zebrani na stadionie oraz przez odbiornikami oczekiwali niesamowitego widowiska. Zawodnicy kadry Ekwadoru bardzo szybko strzelili bramkę i już od pierwszego gwizdka sędziego emocji nie zabrakło. Już po 3 minutach Valencia trafił do bramki i wydawało się, że reprezentacja Kataru będzie miała naprawdę trudno w tym meczu. Jednak arbiter tego meczu postanowił przeanalizować za pomocą systemu VAR prawidłowość tej bramki i okazało się, że w chwili podania napastnik był na spalonym. W tej sytuacji organizatorzy tych mistrzostw mieli więc sporo szczęścia.

Pomimo anulowania pierwszej bramki kadra Ekwadoru nie miała w planach przestać atakować. Gracze Ekwadoru atakowali i cały czas kontrolowali tempo w tym meczu. Zawodnik narodowego zespołu Ekwadoru parę minut później znalazł się w sytuacji oko w oko z bramkarzem reprezentacji Kataru i został powalony przez niego. Główny arbiter nie zastanawiał się nawet przez chwilę i zarządził karnego, a golkiperowi dał kartę. Zawodnik kadry narodowej Ekwadoru Emmer Valencia zmienił karnego na bramkę. Na tle narodowej drużyny Ekwadoru narodowa reprezentacja Kataru wyglądała naprawdę słabo. Nie było widać pomysłu na grę, a bramkarz kadry narodowej Ekwadoru przez dużą część spotkania był bezrobotny. Druga bramka dla reprezentacji narodowej Ekwadoru padła na kwadrans przed końcem pierwszej części, a autorem znowu był Enner Valencia. Podczas I części tego meczu nie oglądaliśmy już więcej trafień. W trakcie drugiej połowy oba zespoły mocno obniżyły tempo i na boisku niewiele się działo. Ten pojedynek w rozrachunku końcowym zakończył się wynikiem 2:0 dla reprezentacji narodowej Ekwadoru, która perfekcyjnie zaczęła ten mundial. Narodowa kadra Kataru natomiast znalazła się teraz w ciężkim położeniu i może mieć problem z awansem do pucharowej fazy.